.:|DJ Prouza - mobilní DJ pro Vaše párty|:. &rArr O webu 
Obrázek nadpisu

DJ Prouza - mobilní DJ pro Vaše párty

mobilní DJ pro Vaše párty

www.djprouza.cz

O webu
Zde naleznete pár informací (pro toho kdo se vyzná) o tvorbě tohoto webu.

Tento WEB je již asi sedmou verí, kterou jsem od roku 2006 tvořil. Prvopočátek webových stránek vznikal jednuduchým způsobem v nástroji Microsoft Word 2003. Jelikož jsem si samozřejmě uvědomil, že tato forma není nic moc, cca. po roce jsem pokročil k nástroji Microsoft Publisher 2003, 2007 a 2010, kde vznikly další tři verze, které jsem postupně vylepšoval.
Cca. začátkem roku 2012 jsem se začal zajímat o HTML5 a další jeho možnosti. Nejdříve jsem web vytvářel v nástroji Microsoft Front Page 2003 (zde vznikla první verze) a dále je nyní vytvářím v nástroji Microsoft Expression Web 4 (nástupce aplikace Front Page). Aplikace Microsoft Expression Web 4 je plnohodnotným programem pro vytváření statických webových stránek v HTML5 (kompatibilní se staršími verzemi), kde při vytváření html kódu nabízí nápovědu, kde se dají či nedají některé html tagy použít. První verze (respektive šestá) v tomto prgramu mne seznámila s HTML5 a dále s použitím stylů pomocí CSS3. Nyný tato sedmá verze je tou nejoptimálnější pro rychlost webových stránek při pomalém připojení k internetu. Samozřemě je stále co vychytávat, ale k tomu jsou potřeba další znalosti o html či třeba do budoucna JavaScript.

Některé prvky, které nyní jsou na stránkách napsané kódem JavaScript jsou zatím jen vygenerované kódy přímo programem nebo od nástrojů ze stránek miniaplikace.blueboard.cz odkud využívám (jak je na první pohled na stránkách vidět) ShoutBoard, Mail Form, On-Line počítadlo, počítadla přístupu na stránku, počítadlo stažení souboru, Info Board atd...

Snažím se zajišťovat i kompatibilitu různých webových prohlížečů od Microsoft Internet Exploreru přes Mozillu Firefox, Operu až po Google Chrome. Pevně doufám, že toto jsou právě námi čechy nejpoužívanější internetové prohlížeče a že ostatní prohlížeče jako je Safari od společnosti Apple nebo Maxthon Browser či jiné prohlížeče, budou používat alespoň podobnou logiku v načítání kódu HTML5.

Vždy se stránky posouvají o kousek dál a pokud se vyznáte v tvorbě webových stránek a najdete zde nějakou závažnou chybu, neváhejte mi ihned napsat. Děkuji

Především bych chtěl poděkovat autorům webu jakpsatweb.cz, jecas.cz a tvorba-webu.cz, odkud jsem čerpal zajímavé informace a tipy. Další poděkování patří provozovatelům webu TopList.cz a miniaplikace.blueboard.cz za poskytnutí šikovných prvků pro webové stránky.