.:|DJ Prouza - mobilní DJ pro Vaše párty|:. ⇒ Co hraju ⇒ Historie 
Obrázek nadpisu

DJ Prouza - mobilní DJ pro Vaše párty

mobilní DJ pro Vaše párty

www.djprouza.cz

Co hraju – Historie
2004

Vše začalo, když koncem roku 2004 mne kamarád (také DJ) pozval na akci v Praze, kde mne nechal chvilku ať pouštím nějaké písničky. Moc návštěvníků tam nebylo a on si šel zahrát s jinými kamarády fotbálek. Když jsem tedy měl svou první chvilku, tak najednou z toho mála lidí se dva zvedli a šli na taneční parket, najednou se k nim přidali další a během chvilky jsem měl asi 8 dobře bavících se lidí.Donutilo mě to k zamyšlení, že je to moc fajn pocit, když dokážete naladit dobrou atmosféru. 31.12.2004 jsem měl tedy takovou první neoficiální akci (kterou ani ve fotogalerii neprezentuji) v Úvalech u Prahy, kde jsem měl reproduktory od domácího kina Genius Home Theather SW 5.1, bodové světlo PAR36 s otáčejícím se barevným filtrem a nějaké ty světýlka na stromeček. Zábava tehdy byla výborná a opět to byl další impulz k tomu, že se mi bude líbit být DJ.

2005

A tak zanedlouho na to se v Úvalech konala další akce, kterou považuji za můj start kariéry DJe. Na této akci jsem měl vypůjčenou techniku od kamaráda který mi pomohl s nějakým vybavením. Díky jednomu návštěvníkovi na této akci se mi pak ozval nějaký pan Novák, který si mne pozval na párty pro hotelové návštěvníky z německa. Na této akci nebyla nijak zvlášť velká zábavajiž z toho důvodu, že naši němečtí sousedé si donesli vlastní CD a hrálo se pár písniček pořád dokola a věřte čtenáři, ani Vám nic moc neříkajících. V tomto roce jsem si pak také pořídil první vlastní vybavení a základní vybavení každého DJ. I přes to, že jsem si v té době (kdy mi bylo 18let a byl jsem studentem) jsem si přivydělával nějaké ty peníze na brigádě a ušetřil jsem za pár měsíců několik tisíc na mixpult American Audio Q-Spand MKII.

2006

Po dlouhé pauze jsem dostal od známého nabídku v září 2006 na hraní v nově otevřeném baru CodeBar, kde byla domluvena živá hudba, která se nekonala. Dále pak jiný známý si otevřel v Českém Brodě restauraci, kde v sobotu a občas i v pátek provozoval diskotéky. Na tuto akci jsem zapůjčoval techniku (PC a Mixpult) a jiný kamarád zase nějaké reprobedny. V prosinci mě bohužel skolila vážná nemoc a tak až do září roku 2007 jsem nebyl schopen vykonávat žádnou činnost.

2007

Na začátku roku známí, který provozoval restauraci s diskotékama restauraci zrušil a tak jsem si od něj koupil světlo Eurolite Zig-Zag "C" a světlo PAR 36. Když jsem již byl po nemoci opět jiný kamarád přišel na nápad s prostory pro hraní a tak jsme uspořádali dvě akce z části s vlastní technikou a z části s půjčenou technikou. Bohužel po neschodech s tím kamarádem jsme další akce již neuspořádali. Jako další akci jsem měl organizovanou se dalším známím se kterým mám dlouhodobou spolupráci až dodnes na dětských akcích a v tomto roce jsme uspořádali i silvestrovskou zábavu. Techniku, kterou jsem používal byla opět oblíbená reprosestava Genius Home Theather SW 5.1, pře silvestrem jsem si od známého, který zrušil restauraci koupil podomácku vyrobené reproduktory, které mi dlouhou dobu velice dobře sloužily a první světelný stativ na 4 světla od firmy Eurolite.

2008

V tomto roce se již akce začaly více dařit. Jen v dubnu přišla horká chvilka, kamarád od kterého jsem zakopil reprobedny (které prodával jeho známí) si usmyslel, že reproduktory chce zpět. S kamarádem jsme se domluvili na variantě, že si koupím náhradu, kterou mi zaplatí a reproduktory mu vrátím. Koupil jsem tedy repro od firmy HQ-Power, které dostatečně nahradily ty původní, ale aby toho nebylo málo, kamarád se mezitím domluvil na nějaké jiné variantě se svým známím a tak mi zůstaly reproduktory všechny. Začal jsem tedy využívat jak ty staré, tak ty nové. V květnu jsem také začal řešit otázku co s místem na dopravu? Vše jsem vozil svým prvním autem Škoda Favorit a to sami uznejte, že tam se toho moc nevešlo. Tak po dlouhém bádání dorazil domů leták s prostornou novinkou Dacia Logan MCV se kterou se nyní na akce dopravuji a převážím veškerou techniku, také jsem v tomto roce nakoupil spoustu další techniky jako byl stroboskop, světelná rampa, ovladač světel, který se ke konci roku rozbil a byl jsem nucen koupit lepší nový a další světelnou techniku. Také jako doporučení z Vitic dostali kontakt lidé z Dobrého pole, kde se konalo po dva roky mnoho skvělých a zábavných akcí. Silvestr se v tomto roce moc nepovedl a tak se další rok se ani ve Viticích nekonal.

2009

Dále jsem pořizoval další novou a novou techniku a další perličkou která se mi stala bylo, že jsem měl zálusk na midi ovladač od firmy Hercules. Všude v této době se prodával cca. za 4-5 tisíc korun a tak jsem ho na internetu našel od jednoho prodejce za 3 tisíce korun. Samozřejmě zkušenosti dají nejvíce a tato první zkušenost, kdy jsem odeslal platbu předem dodnes lituji. Po dlouhém dopisování s prodávajícím, který mne ubezpečoval že zařízení zaslal a že na poště mají bordel (jako že to je normální) jsem zařízení ani peníze nikdy neviděl. Tento rok bylo také mnoho podařených zábavných akcí až opět na silvestr, který se ani v Dobrém Poli také moc nepovedl. Spousty lidí odřeklo svou účast a také se blížil konec činnosti provozovatelů akcí v Dobrém Poli, obec další rok již pronajala tuto skvělou hospodu jiným lidem, kteří již velké akce (i v tak malém prostoru) nepořádají.

To by bylo zatím vše. Do budoucna, přidám další roky.

ZPĚT